A2 Ligi Maçları Tv'den Canlı Yayınlanacak!

2011-12-10 00:28:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman, A2 Ligi için bir yayıncı kuruluş ile görüşmelerin son aşamaya geldiğini bildirdi.

 
Cüneyt Tanman, TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, sezon öncesinde A2 Ligi ile ilgili bir takım değişiklikler yaptıklarını ve ilk 8 haftalık dönemde bu yeniliklerin olumlu sonuçlarını gördüklerini ifade etti.
 
“BİR YAYINCI KURULUŞLA GÖRÜŞMELER SON NOKTADA”
Özellikle A2 Ligi Final Grubu karşılaşmalarının Spor Toto Süper Lig'in heyecan ve kalitesinde olacağına inandığını belirten Cüneyt Tanman, "Popüler olmadığı bir dönemde TFF'nin girişimleri ile hareketlenen A2 Ligi'nin önemini, son dönemde kamuoyunun ve kulüplerimizin de fark etmesi sevindirici. Final Grubu'nda ve sonraki şampiyonluk play-off grubundaki maçların canlı yayınlanarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız. Bunun için Ağustos ayında yapılan planlama doğrultusunda TFF Pazarlama Departmanı, bir yayıncı kuruluş ile görüşmelerini son noktaya getirmiş durumda" dedi.
 
Maçların canlı yayınlanmasıyla A2 Ligi'nin isim sponsoruna kavuşma ihtimalinin artacağına inandığını ifade eden Tanman, kulüplerin de A2 takımlarına isim sponsoru bulabileceğini söyledi.
 
Ocak ayında tüm kulüplerle toplantı yaparak, gelecek yılın statüsü konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını aktaran Cüneyt Tanman, yeni bir uygulama olan her hafta bir A2 Ligi maç özetinin TFF'nin internet sitesinden yayımlanmasının da büyük beğeni topladığını ve bugüne dek 95 bin kişinin bu özetleri seyrettiğini sözlerine ekledi.
 

YAZIYI OKUDUYSAN DESTEK İÇİN BEĞENEBİLİRMİSİN? >>
Yorum Yaz